Проведено загальнонаціональну нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення
Торік відповідно до рішення й Порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 7 лютого 2018 року №105, проведено загальнонаціональну (всеукраїнську) нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення державної власності за межами населених пунктів. Відповідну технічну документацію затверджено наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 16.11.2018 р. № 552 «Про затвердження технічної документації із загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення».
Тож із 1 січня 2019 року для надання відомостей із Державного земельного кадастру про нормативну грошову оцінку земельної ділянки сільськогосподарського призначення (крім земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів) беруть виключно дані загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, що внесені до Державного земельного кадастру.
Процедура отримання витягу з технічної документації про НГО землі не змінилася: через ЦНАП або on-line за допомогою публічної кадастрової карти через офіційний веб-сайт Держгеокадастру (http://map.land.gov.ua/kadastrova-karta).
Довідково. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні (крім випадків спадкування спадкоємцями першої та другої черги за законом (як випадків спадкування ними за законом, так і спадкування за заповітом) і за правом представлення, а також випадків спадкування власності, вартість якої оподатковується за нульовою ставкою) та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського й лісогосподарського виробництв, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників і механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.
За інформацією Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)