Сьогодні відзначається ювілей від дня народження Лесі Українки
25 лютого 1871 року з'явилась на світ Лариса Петрівна Косач, відома під псевдонімом Леся Українка. Тож сьогодні відзначається 150-річний ювілей видатної письменниці та культурної діячки. Леся Українка - одна з найвідоміших жінок в українській історії, що зробила великий внесок в українську фольклористику і драму.
Лариса Петрівна Косач-Квітка, велика українська поетеса і драматург, відома світові під іменем Лесі Українки - одна з найвизначніших постатей в історії національної культури. Вона належить до того неширокого кола геніальних особистостей, що своїм талантом і звитяжною працею підносять і звеличують дух народу, до якого належать, відкривають йому ширші горизонти буття, дають поштовх до повноцінного самовідчуття і розвитку.
З 23 лютого на онлайн-ресурсах Українського інституту національної пам'яті розпочався цикл інформаційних заходів, покликаних розкрити маловідомі грані особистості й творчості Лесі Українки.
У п'ятницю, 26 лютого, з 15:30 до 16:30, письменник і публіцист, доктор філософії, заслужений діяч науки і техніки України, професор,? голова Вченої ради Національного університету «Острозька академія» Петро Кралюк прочитає онлайн-лекцію «Леся Українка як євроінтегратор». Геніальну письменницю представляли й представляють у різних іпостасях – у радянські часи вона поставала соціалісткою, революціонером-демократом, зараз говорять про її модернізм, неоромантизм, фемінізм, навіть містицизм, натомість лекція Петра Кралюка покликана розкрити неймовірну ерудицію Лесі Українки та її прекрасне знання західноєвропейської культури, яка й мала вплив на письменницю. Цикл лекцій, присвячених постаті Лесі, триватиме упродовж року й транслюватиметься на фейсбук-сторінці інституту.
Також упродовж цього тижня з публікацій на онлайн-ресурсах інституту ви зможете дізнатися цікаві факти про Лесю Українку, про її маловідомі твори, а також пройти тест, щоб оцінити свої знання про поетесу. Тож стежте за нашими сторінками. Матеріали супроводжуватиме візуалізація, яку інститут створив на основі айдентики, розробленої агенцією Postmen за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України і Державного агентства України з питань мистецтв і мистецької освіти в рамках проєкту «Леся Українка: 150 імен».
Міністерство культури та інформаційної політики розпочало кампанію #ЛесяУкраїнка150імен #ЛесяУкраїнка150років. Зокрема, в рамках заходів уперше представлять повне нецензуроване зібрання творів письменниці у 14-и томах. Стежити за перебігом кампанії та новинами можна на тематичному сайті: 150imenlesi.org.
Джерело: сайт Українського інституту національної пам'яті