Розпочалося обговорення нової редакції Закону "Про місцеве самоврядування в Україні"
Відбулася перша установча зустріч Робочої групи Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування з питань впровадження реформи децентралізації влади в Україні на якій була презентована концепція нової редакції Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Організатори зустрічі повідомили, що «в процесі проведення публічних консультацій з внесення змін до Конституції України в частині децентралізації, було піднято багато нагальних питань які мають бути враховані у законодавстві. Для узгодженої роботи в цьому напрямку було вирішено провести новий цикл публічних консультацій в напрямку розробки оновленого законопроєкту «Про місцеве самоврядування». Нова запропонована профільним Міністерством та профільним підкомітетом редакція законопроєкту передбачає впровадження необхідних базових принципів визначених законодавством як орієнтири для розроблення проєктів нормативно-правових актів з метою забезпечення збалансованості економічного, соціального та екологічного вимірів сталого розвитку України, насамперед «Цілей сталого розвитку України».
В обговоренні, що проходило у форматі вебконференції взяли участь народні депутати України, керівництво Міністерства розвитку громад та територій України, представники органів національних асоціацій органів місцевого самоврядування, експертного середовища та громадських організацій.
У своєму виступі експерт Української асоціації районних та обласних рад, член Робочої групи Комітету, перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Микола Тітов звернув увагу на необхідність виведення політичних процесів за рамки діяльності місцевих рад, не тільки шляхом вдосконалення виборчого законодавства, а й у рамках базового закону у цій сфері. Також він звернув увагу на необхідність унормувати, що при підготовці стратегічних документів сталого розвитку громад, мають бути враховані регіональні та національна стратегія. Стратегії розвитку громад у цьому контексті мають бути частинами єдиного цілого.
Формат обговорення законопроекту передбачає 13 модерованих блоків,про що домовились учасники обговорення при сьогоднішній зустрічі. Попередньо передбачається, що зустрічі-обговорення будуть відбуватися 3-4 рази на тиждень.
Джерело: сайт УАРОР
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)