A A A K K K
для людей із порушенням зору
Уманська районна рада
Черкаська область

До відома депутатів та посадових осіб органів місцевого самоврядування: що треба знати перед звільненням

Дата: 30.10.2020 10:33
Кількість переглядів: 451

Законом України «Про запобігання корупції» передбачено чотири типи декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Такими уповноваженими особами є депутати місцевих рад і посадові особи органів місцевого самоврядування.

Звертаємо увагу, що однією з декларацій суб’єкта декларування, який припиняє відповідну діяльність (декларація перед звільненням) є декларація, яка подається за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, у термін не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (абзац перший частина друга статті 45 Закону).

Необхідно знати, що згідно з положеннями частини другої статті 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» та статті 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження депутата місцевої ради закінчуються в день відкриття першої сесії новообраної ради нового скликання.

При цьому, не вважається припиненням діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування у випадку, якщо суб’єкт декларування продовжує виконання функцій держави або місцевого самоврядування в тому ж органі або іншому, оскільки у такому випадку відбувається лише зміна посади, статусу або інших істотних умов праці. В такому випадку декларація перед звільненням не подається.

Разом з тим, звертаємо увагу, що особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зобов’язані наступного року після припинення діяльності знову подати до 01 квітня декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за повний минулий рік в установленому Законом порядку.

Чинне законодавство передбачає відповідальність за неподання або несвоєчасне подання декларації:

За умисне неподання суб’єктом декларування декларації передбачена кримінальна відповідальність у вигляді штрафу від 42 500 грн до 51 000 грн або громадських робіт на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавлення волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років (стаття 3661 КК України).

За несвоєчасне подання без поважних причин декларації передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу від 850 грн до 1700 грн (стаття 1726 КУпАП).

Слід відміти, що у разі набрання законної сили судовим рішенням про визнання особи винною у вчиненні означених правопорушень, відомості про таку особу вносяться до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (Реєстр корупціонерів).

 

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь