A A A K K K
для людей із порушенням зору
Уманська районна рада
Черкаська область

Колегія ОДА обговорила питання виплати заробітної плати педагогічним працівникам та літнього оздоровлення дітей

Дата: 20.06.2019 08:00
Кількість переглядів: 508

20 червня 2019 року у великій сесійній залі Будинку рад проведено засідання колегії обласної державної адміністрації, яку вів перший заступник голови облдержадміністрації Тарас Висоцький. Участь у її роботі взяла й голова Уманської районної ради Оксана Супрунець. 

На початку Тарас Висоцький вручив п’яти кращим підприємствам харчової та переробної галузі Черкащини золоті медалі Міністерства аграрної політики за результатами Міжнародної виставки «Агро-2019», яка щорічно проводиться на території Національного комплексу «Експоцентр Україна» у Києві. Це – найбільша виставка агропромислової продукції в Україні та Східній Європі.

Цьогоріч свої досягнення демонстрували більше 20 підприємств Черкащини. За результатами виставки, відзнаки профільного міністерства отримали:  ПАТ «Золотоніський маслоробний комбінат» у номінації «За бездоганну якість продукції»; ТОВ «Черкасихліб ЛТД» у номінації «За просування сучасних тенденцій у виробництві хлібобулочних виробів»; ТОВ «Уманьпиво» у номінації «Найкращий виробник пивобезалкогольної продукції Черкаського регіону»; ТОВ «Хлібний Дім – Україна» у номінації «Провідний виробник ковбасно-делікатесної продукції» і ТОВ «Національна горілчана компанія» у номінації «За значний внесок у розвиток горілчаної галузі».

Після цього члени колегії приступили до розгляду питань порядку денного.

Першим із них розглянули стан виплати заробітної плати педагогічним працівникам закладів освіти області. Інформував директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський.

Він, зокрема, зазначив, що департамент постійно аналізує стан виникнення незабезпеченості видатками заробітної плати педагогічних працівників по освітній субвенції.

Так, дефіцит освітньої субвенції здебільшого виникає в бюджетах районів та об’єднаних територіальних громад у зв’язку великою кількістю малокомплектних шкіл, неефективною та неоптимальною мережею загальноосвітніх навчальних закладів, в яких багато класів з низькою фактичною наповнюваністю та високою вартістю навчання одного учня.

З 1 січня 2018 року розподіл освітньої субвенції між місцевими бюджетами здійснюється на основі нової формули, що враховує такі показники: кількість учнів та особливості території (відсоток сільського населення та щільність учнів на км²). На їх основі для кожної громади визначено розрахункову наповнюваність класів.

За умови, коли фактична наповнюваність класів вища за розрахункову, освітня система громади має можливість виплачувати надбавки та матеріальне заохочення педагогічним працівникам школи. Коли фактична наповнюваність класів є значно нижчою від розрахункової, тоді обсяги освітньої субвенції для оплати праці недостатні.

До виникнення незабезпеченості з оплати праці педагогічних працівників призводить наявність у регіонах малочисельних, малокомплектних шкіл, витрати на утримання яких, значно перевищуються середній обласний показник.

На кінець 2018-2019 навчального року в області діють 187 малокомплектних шкіл, що становить 34 %. Водночас понад 50% таких шкіл від загальної кількості функціонують у Жашківському, Золотоніському, Кам’янському, Канівському, Монастирищенському, Тальнівському, Шполянському районах, Набутівській  та Паланській ОТГ.

Департамент освіти і науки впродовж 2016-2018 років проводив певні заходи щодо удосконалення мережі загальноосвітніх шкіл. Зокрема: ліквідовано 9 шкіл, призупинено діяльність через відсутність учнівського контингенту 12 шкіл, понижено ступінь 53 шкіл. Проте такий стан мережі шкіл не сприяв і не сприяє їх належному фінансовому забезпеченню та призводить до виникнення  дефіциту коштів на оплату праці. Департамент спільно з місцевою владою роблять все можливе, щоб не допустити заборгованості з виплатами зарплат вчителям і технічному персоналу шкіл.

Далі члени колегії облдержадміністрації заслухали начальника управління у справах сім’ї, молоді і спорту Максима Зеленського про хід проведення оздоровчої кампанії учнівської молоді в області.

Він повідомив, що з 27 травня на базі 17 інтернатних закладів освіти обласного підпорядкування розпочали діяльність пришкільні табори відпочинку. Ними охоплено понад 1,7 тис. дітей, Крім цього, проводиться робота щодо організації оздоровлення вихованців інтернатних закладів за межами України.

В обласному бюджеті на оздоровлення і відпочинок дітей - вихованців інтернатних закладів освіти та переможців конкурсів і змагань передбачено близько 2,9 млн. грн. (у 2018 році – 2,08 млн грн).

Розпочали свою діяльність 2 дитячі оздоровчі заклади обласного значення та наметовий табір «Юний моряк» Черкаського міського клубу юних моряків.

За оперативними даними органів управління освітою, у червні розпочали роботу також 700 закладів оздоровлення та відпочинку, у тому числі: 558 пришкільних таборів з денним перебуванням дітей (близько 36 тис. дітей), 140 таборів праці і відпочинку (майже 5,5 тис. дітей), 2 табори з цілодобовим перебуванням дітей.

Також на базі шкіл функціонують близько 280 літніх мовних таборів і загонів, у яких зайнято понад 7 тис. школярів.

Загалом літнім оздоровленням буде охоплено понад 41,7 тис. школярів.

У ході обговорення обох питань порядку денного, члени колегії звернули увагу керівників структурних підрозділів облдержадміністрації на окремі упущення та внесли рекомендації щодо покращення роботи.

За підсумками колегії прийнято відповідні рішення.

Джерело: офіційний сайт Черкаської обласної ради 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь