A A A K K K
для людей із порушенням зору
Уманська районна рада
Черкаська область

В’ячеслав Негода: Внесення змін до законопроєкту «Про місцеве самоврядування в Україні» дозволить посилити спроможність територіальних громад

Дата: 24.06.2021 09:32
Кількість переглядів: 243

Розподіл повноважень органів місцевого самоврядування у зв’язку зі зміною адміністративно-територіального устрою обговорили учасники узгоджувальної наради, яка відбулась під головуванням заступника Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслава Негоди.

«Успіхи реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, яких вдалося досягти за минулі роки, беззаперечні. Це підтверджує і підтримка децентралізації жителями громад, і висока оцінка результатів міжнародними партнерами. Але для успішного завершення реформи необхідно, зокрема, внести зміни до закону, який дозволить упорядкувати повноваження органів місцевого самоврядування у зв’язку зі змінами терустрою та бюджетного законодавства, а також підвищити ефективність місцевого самоврядування», — зазначив В’ячеслав Негода.

Відтак, під час зустрічі йшлося про пропозиції та зауваження до проєкту Закону «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», які надійшли від міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, облдержадміністрацій та асоціацій органів місцевого самоврядування.

Зокрема, представники всеукраїнських асоціацій ОМС висловили позицію про повернення органам місцевого самоврядування базового рівня делегованих повноважень щодо здійснення на відповідних територіях державного контролю за додержанням законодавства  про працю та зайнятість населення, що підсилить спроможність територіальних громад. З профільними міністерствами узгоджено позицію щодо повернення ОМС таких повноважень та необхідності приведення у відповідність норм галузевого законодавства про працю.

Крім того, врегульовано розбіжності щодо визначення власних та делегованих повноважень сільських, селищних, міських рад та їх виконавчих органів у сферах культури, мовної політики, туризму та охорони культурної спадщини, архівної справи.

Сторони погодили розмежування повноважень районних та обласних рад. Разом з тим вирішено доопрацювати проєкт закону в цій частині з метою дотримання нормопроєктувальної техніки. 

Після опрацювання результатів узгоджувальної наради Мінрегіон надішле законопроєкт на розгляд Кабміну.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що зміни до Конституції та нова редакція Закону “Про місцеве самоврядування в Україні” мають кінцево закріпити перехід до децентралізованої моделі держави, створити тверду фінансову основу для ефективного розвитку територіальних громад.

Джерело: офіційний сайт Мінрегіону


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь