A A A K K K
для людей із порушенням зору
Уманська районна рада
Черкаська область

В Україні запроваджують нові підходи до стимулювання регіонального розвитку – відповідний законопроєкт розгляне парламент

Дата: 09.06.2021 16:23
Кількість переглядів: 449

Кабінет Міністрів України схвалив законопроєкт щодо особливостей стимулювання регіонального розвитку. Відповідне рішення ухвалено сьогодні, 9 червня 2021 року, під час засідання Уряду. 

«Зміни, які передбачає законопроєкт, є визначальними для запровадження нових підходів зі стимулювання регіонального розвитку. Зокрема, йдеться про скорочення значних диспропорцій у соціально-економічному розвитку окремих регіонів та територій.  Також законопроєкт враховує комплексний розвиток монофункціональних міст, сільських територій у несприятливих умовах, гірських населених пунктів, прикордонних районів та інших типів територій», – зазначив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Зокрема, передбачається також зміна правових, організаційних, фінансових та інших підходів до системи стимулювання розвитку регіонів та окремих типів територій. Серед іншого, документ передбачає виключення з ужитку термін «депресивні території» та впровадження нової термінології для визначення типів територій, які потребують особливої уваги з боку держави.  Відтак, передбачається фокусування на регіональних полюсах економічного зростання та територіях з обмеженими можливостями для розвитку. Такий статус територія зможе отримати як на державному, так і на регіональному рівні.

Залежно від об’єктивних показників, території з обмеженими можливостями для розвитку пропонується розділити на функціональні типи:

  • територія, що підлягає економічній реструктуризації;
  • прикордонна територія у несприятливих умовах;
  • сільська територія у несприятливих умовах;
  • територія з обмеженнями розвитку.

У Державній стратегії регіонального розвитку або окремим рішенням Уряду можуть бути визначені й інші функціональні типи територій.

Також у документі визначається низка заходів державного та регіонального стимулювання розвитку територій з обмеженими можливостями, а саме – цільове спрямування державних капітальних вкладень у розвиток інфраструктури, підтримка підприємництва, реалізація інтегрованих проєктів розвитку

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що проєктом Закону про внесення змін до Закону України «Про засади державної регіональної політики» передбачено комплексне удосконалення механізмів реалізації державної регіональної політики. Цей законопроєкт у першому читанні парламент підтримав 1 червня 2021 року.

Довідково

Відповідний проєкт Закону щодо особливостей стимулювання регіонального розвитку розроблений на виконання Указів Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення економічного зростання, стимулювання розвитку регіонів та запобігання корупції» та «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави», а також Плану пріоритетних дій Уряду на 2021 рік та Плану законопроєктної роботи Верховної Ради України на 2021 рік.

Джерело: офіційний сайт Мінрегіону


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь