Уманська районна рада
Уманський район, Черкаська область

Відбулися публічні обговорення конституційного забезпечення децентралізації в Україні

Переглядів: 72

3 березня 2020 року в Києві відбулися регіональні публічні обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації. Представники влади, громадськості, експертного середовища Черкаської, Київської, Житомирської, Чернігівської та Рівненської областей зібралися, щоб виробити спільні позиції щодо майбутніх конституційних змін.

У заході, серед інших учасників Черкащини, взяла участь голова Уманської районної ради Оксана Супрунець. 

Відкриті консультації та обговорення організовано за спільною ініціативою Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Офісу Президента України, Міністерства розвитку громад та територій України за підтримки Київської ОДА. Всього взяло участь більше 300 учасників.

Після спільного обговорення, яке очолили незалежні фасилітатори, учасники розділилися на групи. Дискутували щодо кількості рівнів місцевого самоврядування в Україні, системи органів виконавчої влади, забезпечення прозорості місцевого самоврядування й відповідальності перед виборцями та з інших питань. За результатами роботи вони внесли пропозиції з питань розділення повноважень між державою та органами місцевого самоврядування, фінансового захисту й терміну повноважень органів місцевого самоврядування.

« повернутися до списку новин