A A A K K K
для людей із порушенням зору
Уманська районна рада
Черкаська область

Найбільший попит роботодавців Черкащини на кваліфікованих робітників

Дата: 26.10.2018 15:59
Кількість переглядів: 869

Протягом січня-вересня 2018 року роботодавці Черкаської області  проінформували обласну службу зайнятості про наявність  32,6 тис. вакансій, що на 6,1% більше, ніж у січні-вересні  2017 року. За видами економічної діяльності:  31,8%  вакансій пропонується у сільському господарстві,  17,9% – на підприємствах та установах переробної промисловості,  14,5% – в оптовій та роздрібній торгівлі,  6,4% – у державному управлінні й обороні, 6,2% – в освіті.

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування, на представників найпростіших професій, на працівників сфери торгівлі та послуг, на кваліфікованих робітників з інструментом.

БезымянныйУ розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників – це слюсарі-ремонтники, електрогазозварники, швачки, електромонтери,  водії, токарі тощо.

Також затребувані працівники сфери послуг (продавці, кухарі, охоронники, офіціанти, бармени, молодші медичні сестри, перукарі тощо).

У сільськогосподарському секторі – трактористи, птахівники, робітники з обслуговування сільськогосподарського виробництва, птахівники.

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи – бухгалтерів,  лікарів, вчителів, економістів, а також менеджерів.

Безымянный2Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, прибиральники, вантажники, двірники та укладальники-пакувальники.

Станом на 1 жовтня 2018 року у базі даних обласної служби зайнятості налічувалося 1215 вакансій. Крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про 1153 пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

Середній  розмір заробітної плати у вакансіях становив  понад 5,2 тис. грн. (на відповідну дату 2017 року – 4,4 тис.  грн.), у 76,5%  вакансій  розмір заробітної плати – вище мінімальної.

За професійними групами, середній розмір оплати праці у вакансіях для законодавців, вищих державних службовців, керівників становив понад 6,2 тис. грн., для кваліфікованих робітників з інструментом – 5,6 тис. грн., для робітників з обслуговування та експлуатації устаткування і машин – 5,7 тис. грн., для професіоналів – 6,2 тис. грн., для фахівців – 4,8 тис. грн., для технічних службовців – 4,5 тис. грн., для працівників сфери торгівлі та послуг 4,3 тис. грн., кваліфікованих працівників сільського господарства – 5,4 тис.грн, представників найпростіших професій розмір оплати праці становив 4,5 тис. гривень.

Безымянный23Найвищий розмір оплати праці станом на 1 жовтня  пропонується у вакансіях для головного інженера понад 18,6 тис.грн., головного конструктора понад 18 тис. грн., завідувача секції 16 тис. грн., головного технолога, лікаря-інфекціоніста, лікаря-терапевта, лікаря-хірурга, диригента, монтажника систем утеплення будівель по 15 тис. грн, інженера з експлуатації споруд та устаткування водопровідно-каналізаційного господарства       14 тис.грн., заступника директора, інженера-програміста лісоруба по 13 тис. грн., зуборізальника 12 тис. грн., апаратника змішування – 11,8 тис.грн.

Станом на 1 жовтня 2018 року кількість зареєстрованих безробітних становила майже 14 тис. осіб, що на 2,2% менше, ніж станом на відповідну дату минулого року.

Всього протягом січня-вересня 2018 року послугами обласної служби зайнятості скористалися  42,1 тис. безробітних громадян. За видами економічної діяльності, серед безробітних, які мали професійний досвід,  29,4%  раніше працювало у  сільському, лісовому та рибному господарстві; 17% в оптовій та роздрібній торгівлі; 14,4%  у переробній промисловості.

За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин; працівники сфери торгівлі та послуг; працівники найпростіших професій; законодавці.

Станом на 1 жовтня 2018 року на одну вакансію в середньому по Черкаській області претендувало 11 безробітних (станом на 1 жовтня 2017 року – 12 осіб).

Найбільше претендентів на одне вільне робоче місце спостерігалося у фінансовій та страховій діяльності (88 осіб), а найменше – в освіті (3 особи), взагалі відсутні вакансії для працівників  добувної промисловості і розроблення кар’єрів.

За професійними групами, найбільше претендентів на одну вакансію – серед кваліфікованих робітників сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства (32 особи), а найменше – серед кваліфікованих робітників з інструментом ( 4 особи).

Джерело: офіційний сайт Черкаської ОДА


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь