A A A K K K
для людей із порушенням зору
Уманська районна рада
Черкаська область

5 червня – Всесвітній день охорони навколишнього середовища

Дата: 05.06.2020 11:45
Кількість переглядів: 449

«Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами» – такі слова звучали у зверненні до генерального секретаря ООН, підписаному 2200 діячами науки й куль­тури з 23 країн світу. У травні 1971 року екологічно стур­бована спільнота почала свою безпрецедентну боротьбу із забрудненням навколишнього природного середовища.

Ця дата – одна з найважливіших подій екологічного календаря – була започаткована Генеральною асамблеєю ООН на 27-й сесії 15 грудня 1972 року і щорічно святкується в більш ніж 100 країнах світу. Враховуючи масштаби проблеми та важливість їх вирішення, у структурі ООН була створена нова організація – Програма ООН з навко­лишнього середовища, під егідою якої і відзначається ця екологічна дата.

Охорона навколишнього природного середовища – нова форма взаємодії людини і природи, яка являє собою систему державних і суспільних заходів (технологічних, економічних, адміністративно-правових, просвітницьких, міжнародних), спрямованих на гармонійну взаємодію суспільства й при­роди, збереження й відтворення природних ресурсів і діяльність екологічних співтовариств в ім’я сучасних і майбутніх поколінь. Сьогодні екологічні проблеми стоять у ряді най­важливіших і визначають рівень благополуччя всієї світової цивілізації.

Всесвітній день охорони довкілля є для Організації Об’єднаних Націй одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем навколишнього середовища, а також стимулювати політичний інтерес і від­повідні дїї. Він має на меті принести людський чинник у ви­рішення питання охорони навколишнього середовища, дати народам світу можливість активно сприяти стійкому і спра­ведливому розвитку, стимулювати розуміння того, що основною рушійною силою зміни підходів до природоохоронних питань є громади, роз’яснювати корисність партнерських від­носин, щоб в усіх країн і народів було більш безпечне і бла­гополучне майбутнє.

Заходи до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища проводяться у більшості країн світу як на дер­жавному рівні, так і на рівні громадських організацій, ко­лективів навчальних закладів, шкіл.

Це насправді «народна подія», що супроводжується вуличними мітингами, парадами велосипедистів, «зеле­ними» концертами, конкурсами творів і плакатів у школах, посадкою дерев, а також кампаніями з рециркуляції відхо­дів і прибирання території.

У 2020 році тема Дня присвячена збереженню біорізноманіття – невідкладної і суттєвої проблеми. Адже, за прогнозами вчених, через 10 років планету чекає різке скорочення біорізноманіття. Існує навіть думка, що прямо зараза на нашій планеті відбувається шосте масове вимирання. Кількість біологічних видів дикої флори і фауни стрімко і суттєво скорочується, і причина тому – деякі види людської діяльності. А нещодавні події, починаючи з лісових пожеж, а тепер і глобальна пандемія – ще більш чітко демонструють взаємозалежність людини та природи. Природа посилає нам сигнали. І в силах кожного зробити перші кроки для збереження навколишнього середовища.

 

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь