Уманська районна рада
Уманський район, Черкаська область

Нормативну базу ДФРР – «ремонтуватимуть»

Переглядів: 320

Про залучення інвестицій до громад та вміння використовувати наявний економічний потенціал розповів радник з питань планування регіонального розвитку та впровадження проектів програми «U-LEAD з Європою» Василь Кашевський для учасників Всеукраїнської наради-семінару для представників органів місцевого самоврядування.

        
За його словами, для залучення інвестицій та використання наявного потенціалу важливі зміни для врахування у роботі органів місцевого самоврядування вже у 2019 році. А це: удосконалення роботи Державного фонду регіонального розвитку та впровадження SMART-спеціалізації регіонів.
«Стратегія без фінансування – фантазія. Тому найближчі зміни у нормативну базу ДФРР повинні врахувати такі аспекти: подання проектів – лише онлайн; жорстка прив‘язка проекту ДФРР до конкретного технічного завдання з плану реалізації регіональної стратегії; змагання проектів в межах одного технічного завдання; необхідність відстеження ефективності та впливу проектів; введення персональної відповідальності членів регіональних комісій за некомпетентне оцінювання проектів», — розповів Василь Кашевський.
Також він акцентував на найбільш поширених помилках попереднього періоду. Це, по-перше, стратегії підготовлені без широкого обговорення; вибір цілей, обґрунтований суб‘єктивними чинниками; низька якість описів технічних завдань на проекти; не об’єктивно оцінена спроможність фінансування; мало технічних завдань на проекти, що мають стратегічний вплив на розвиток регіону.
Експерт також наголосив, що «якщо зараз розробимо неякісні регіональні стратегії , то наступні сім років будемо їх впроваджувати марнуючи обмежені бюджетні ресурси, втрачаючи конкурентні позиції регіону, бізнеси та мешканців. Майбутнє вашого регіону – у ваших руках».
Ознайомитися з презентацією експерта можна за посиланням - В. Кашевський, Залучення інвестицій та вміння використовувати наявний економічний потенціал.
У нараді-семінарі бере участь голова Уманської районної ради Оксана Супрунець.

 

Джерело: сайт УАРОР

« повернутися до списку новин