A A A K K K
для людей із порушенням зору
Уманська районна рада
Черкаська область

Деклараційна кампанія – 2019

Дата: 29.01.2019 09:43
Кількість переглядів: 670

Майже місяць триває кампанія декларування доходів, одержаних протягом 2018 року, повідомляє Головне управління ДФС у Черкаській області.

Нагадаємо, обов’язок із подання річної декларації про майновий стан і минулорічні доходи  виникає у громадян у разі:

– отримання доходів від підприємницької діяльності;

– від провадження незалежної професійної діяльності;

– отримання доходів від особи, яка не є податковим агентом (від інших фізичних осіб (резидентів або нерезидентів);

– окремих видів доходів, що не підлягають оподаткуванню при виплаті;

– отримання доходів від операцій з інвестиційними активами;

– отримання іноземних доходів;

– отримання винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору при отриманні зазначених доходів від фізичних осіб – платників єдиного податку четвертої групи;

– інших доходів, декларування яких передбачено чинним законодавством.

Торік до Податкового кодексу України внесені зміни, якими розширено коло платників, які зобов’язані та/або мають право подати декларацію.

Так, цього року зобов’язані включити до річної податкової декларації та самостійно сплатити установлені Кодексом податки та збори отримувачі винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) відповідно до умов цивільно-правового договору у разі, якщо такі доходи отримані від фізичних осіб – платників єдиного податку четвертої групи.

2019 року мають право подати декларацію з метою отримання податкової знижки громадяни, які понесли витрати:

– на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення;

– у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, у разі якщо такий платник має статус внутрішньо переміщеної особи та за умови дотримання вимог, встановлених Кодексом.

Декларацію про майновий стан і доходи подають по строку 11 лютого фізичні особи – підприємці; по строку 30 квітня – громадяни, які зобов’язані декларувати доходи та самозайняті особи і до 31 грудня – громадяни для реалізації права на податкову знижку за 2018 рік.

Чинна форма декларації про майновий стан і доходи затверджена наказом Міністерства фінансів України  від 6.06.2017  №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 2 жовтня 2015 року №859».  Водночас особам, які подаватимуть декларацію для реалізації права на знижку варто враховувати, що у зв’язку із розширенням торік переліку платників, які мають право на знижку за наслідками 2018 року, у першому півріччі 2019 року – форма буде змінена.

Декларацію про майновий стан і доходи платники податків подають до державної податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси (реєстрації).

При декларуванні доходів застосовуються норми та ставки податку на доходи фізичних осіб, які діють на останній день звітного податкового періоду, тобто на 31 грудня 2018 року.

      Подати декларацію можна особисто або за допомогою уповноваженої особи; поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення – не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання декларації; в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису (не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає граничний строк її подання); а також  – за допомогою Електронного кабінету.

     ДФС запроваджено новий сервіс з автоматичного заповнення декларації. Він передбачає часткове автоматичне заповнення декларації про майновий стан та доходи на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані доходи, наявних у Державному реєстрі фізичних осіб та відомостей про об’єкти нерухомого  чи рухомого майна. Скористатися зазначеним сервісом можуть фізичні особи, які відповідно до законодавства зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи, особи, які мають право подати декларацію з метою отримання податкової знижки, та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльністю. Покрокова інструкція: http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan/informatsiyni-povidomlennya/364200.html

Про відповідальність за неподання декларації. Згідно з п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України неподання або несвоєчасне подання декларації підприємцем, особою, яка провадить незалежну професійну діяльність тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень за кожне неподання або несвоєчасне подання вперше та  1020 грн. – за повторне протягом року порушення. Крім того, за неподання або несвоєчасне подання декларації про доходи фізичними особами – підприємцями застосовується адміністративний штраф у розмірі від 51 грн до 136 грн, а у разі повторного порушення – від 85 грн. до 136 грн.

Відповідальність за неподання громадянами – декларантами декларації. Відповідно до ст. 164 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, передбачає попередження або накладення штрафу від 51 грн до 136 грн.

Ця відповідальність не розповсюджується на випадки добровільного подання декларації (в т.ч. при реалізації права на податкову знижку).

Традиційно в рамках деклараційної кампанії профільні фахівці головного управління ДФС у Черкаській області майже щодня видаватимуть роз’яснювальні та інформаційні матеріали для декларантів.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь