A A A K K K
для людей із порушенням зору
Уманська районна рада
Черкаська область

П’ять важливих законопроектів для децентралізації

Дата: 07.02.2020 08:39
Кількість переглядів: 424

Перших п’ять пріоритетних законів, необхідних для втілення реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, — на розгляді Верховної Ради України. Кожен з них – невід’ємна частина законодавчої основи реформи. Разом вони — частина дорожньої карти Мінрегіону до системних змін у сферах місцевого самоврядування, публічних послуг, місцевого економічного розвитку.

Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода, коментуючи подальші кроки Мінрегіону для завершення децентралізації після завершення засідання профільного парламентського Комітету.

«Ми очікуємо на прийняття Закону №2653, який уповноважить Уряд затверджувати адмінцентри та території громад. Він вже прийнятий у першому читанні. Відкладати це питання на пізніше не можна, якщо хочемо провести восени місцеві вибори на новій територіальній основі громад. Іншим важливим завданням є встановлення законодавчих процедур з вирішення питань адмінтерустрою в країні і для цього потрібно прийняти відповідний Закон про засади адміністративно-територіального устрою України — під номером 2804. Так само потрібно дати новоутвореним громадам можливість комплексного просторового планування своїх територій, без чого будь-які стратегії, плани і проекти розвитку будуть наштовхуватися на різні законодавчі перепони. Цей законопроект також на розгляді парламенту», — сказав В’ячеслав Негода.

За його словами, процес формування спроможних громад підняв на поверхню проблему взаємодії сусідніх громад з великими містами. З цією метою можна буде утворювати агломерації, які де-факто існують.

«І тоді великі міста і прилеглі села, селища чи містечка зможуть об’єднувати свої зусилля і вирішувати спільні проблеми», — зазначив заступник Міністра.

Оптимізація та створення мережі Центрів надання адміністративних послуг – також на порядку денному реформи.

«У якій громаді людина не жила б, вона має мати можливість отримати якісні і доступні публічні послуги. Зосередити їх можна і потрібно в ЦНАПах. І тут необхідно чітко розширити повноваження місцевих рад на створення таких центрів та регламентувати набір і порядок надання цих послуг, а також інші питання, які дадуть змогу таким структурам бути організаційно і фінансово стійкими. Багато послуг вже надаються в електронному вигляді. Тому варто подбати про єдиний державний веб-портал таких послуг. Розраховуємо на парламент, що і цей законопроект він невдовзі розгляне», — сказав В’ячеслав Негода.

Довідково:

5 пріоритетних законопроектів

  1. 2653 «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» — надає право КМУ приймати рішення щодо затвердження адміністративних центрів та територій громад, що забезпечить створення спроможних громад по всій території України
  2. 2804 «Про засади адміністративно-територіального устрою України» — внормовує порядок, встановлює чіткі процедури того, як і які органи влади можуть вирішувати в нашій державі питання адмінтерустрою
  3. 2679 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації мережі та функціонування центрів надання адміністративних послуг та удосконалення доступу до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі» — надає можливість оптимізувати мережу ЦНАП, передбачає створення Єдиного державного веб-порталу електронних послуг. Всі необхідні публічні послуги громадяни будуть отримувати у Центрі надання адміністративних послуг
  4. 2280 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель» — відкриває шлях до всебічного розвитку громад, оскільки врегульовує питання встановлення їх  меж, створює можливість для комплексного просторового планування територій у межах всієї території громади.
  5. 2637 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення правових підстав для утворення агломерації як однієї з форм співробітництва територіальних громад» — збалансовує інтереси громад великих міст та прилеглих сіл,  селищ, міст; надає можливості громадам об’єднувати зусилля для вирішення спільних проблем.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь