Уманська районна рада
Уманський район, Черкаська область

Новини профспілки

     

                     Черкаський обком профспілки працівників державних установ  визначив переможців обласного конкурсу  «Колективний договір, ефективність роботи - основа захисту трудових прав працюючих» та нагородив Дипломами найсумлінніші підприємства, установи, організації.

         Так, нагороджено пам’ятним  Дипломом обкому профспілки та грошовою винагородою в розмірі 300 гривень Уманську районну державну адміністрацію ( голова райдержадміністрації  Євгеній Данченко, голова профкому  Ольга Пастушенко).

          Також Почесною грамотою обласної організації профспілки працівників державних установ та грошовою винагородою за вагомий особистий внесок у розвиток соціального діалогу, активну роботу щодо захисту  трудових та соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки, участь у огляді – конкурсі на кращий колективний договір нагороджено голову  Уманської районної державної адміністрації Євгенія Данченка, голову профкому Уманської районної державної адміністрації Ольгу Пастушенко.

                                                                                                                                                      («Профспілковий вісник» №3 /2018)

 

 

          Укладено Регіональну угоду  між Уманською районною державною адміністрацією, районною                 радою і районною організацією профспілки працівників державних установ на 2018-2020 роки.

              З метою регулювання соціально-трудових відносин, посилення соціального захисту працівників державних установ та органів місцевого самоврядування 12  березня 2018 року  укладено Регіональну угоду  між Уманською районною державною адміністрацією, районною радою і районною організацією профспілки працівників державних установ на 2018-2020 роки.

             Угода  включає зобов'язання сторін  щодо створення умов для підвищення ефективності роботи, реалізації на цій основі професійних, трудових і соціально-економічних прав та інтересів працівників державних установ та органів місцевого самоврядування.

        Положення угоди поширюється на всіх працівників державних установ та органів місцевого самоврядування району, підприємств та організацій, які стоять на обліку в районній організації профспілки працівників державних установ та сплачують профспілкові внески, окремі положення угоди поширюються на пенсіонерів та інвалідів праці, які звільнилися, але не втратили зв'язок з організаціями та установами та беруть участь у громадському житті установ та організацій, на працівників, з якими розірвано трудовий договір з ініціативи адміністрації (за скороченням штату або у зв'язку з реорганізацією установи), до часу їх працевлаштування.

 

 

            Урядом схвалено проект Указу Президента України „Про День професійних спілок України"

Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу президії Федерації професійних спілок України щодо встановлення в Україні Дня професійних спілок України, який відзначатиметься щорічно у другу неділю жовтня.

Підписання Президентом України відповідного Указу сприятиме визнанню важливої ролі професійних спілок та їхніх об’єднань у формуванні громадянського суспільства.

Питання про встановлення і відзначення в Україні Дня професійних спілок України було порушено представниками профспілок та їхніх організацій на Міжнародній науково-практичній конференції 09.11.2017 „Історія зародження і розвиток профспілкового руху в Україні” з нагоди відзначення 200-річчя з дня створення у листопаді 1817 року в м. Львові першої профспілкової організації на українських землях.

За підсумками роботи конференції учасники схвалили резолюцію, згідно з якою рекомендовано виборним органам та керівництву Федерації профспілок України звернутися до органів державної влади щодо встановлення і відзначення в Україні Дня професійних спілок України.

З метою визнання важливої ролі профспілкових організацій та їхніх об’єднань у формуванні громадянського суспільства, Мінсоцполітики розробило проект Указу Президента України „Про День професійних спілок України”, яким пропонується установити в Україні День професійних спілок України, який відзначати щорічно у другу неділю жовтня.

Реалізація зазначеного акта не потребуватиме ні додаткових видатків з Державного бюджету України та місцевих бюджетів, ні встановлення додаткового вихідного дня.

 

У КОМІТЕТІ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ РОЗГЛЯНУТО ЗВЕРНЕННЯ ПРОФСПІЛКИ ЩОДО ПЕРЕРАХУНКУ ПЕНСІЙ ДЕРЖАВНИМ СЛУЖБОВЦЯМ, ЯКІ ВИЙШЛИ НА ЗАСЛУЖЕНИЙ ВІДПОЧИНОК ДО 1.05. 2016 РОКУ

21.05.2018

                У Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянуто звернення Професійної спілки працівників державних установ України щодо пенсійного забезпечення, зокрема законодавчого врегулювання питання відновлення перерахунку пенсій державним службовцям, які вийшли на заслужений відпочинок до 1 травня 2016 року. Про це йдеться у листі Комітету на адресу Профспілки.

              За пропозицією Комітету законопроект за реєстр. № 7406 (щодо перерахунку пенсій науковим працівникам, журналістам, працівникам органів місцевого самоврядування та іншим), поданого народним депутатом України Міщенком С. Г., включено до порядку денного восьмої сесії Верховної Ради України восьмого скликання.

            Комітет рекомендував Верховній Раді України зазначений законопроект за наслідками розгляду в першому читанні прийняти за основу.

           Наразі законопроект № 7406 очікує розгляду Верховною Радою України.

             Остаточно з приводу цього законопроекту народні депутати України будуть визначатися під час його розгляду у сесійній залі.

            Також, у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону  України  про  внесення змін до Закону  України «Про державну службу» (реєстр. № 8262 від 11.04.2018 року), поданий народним депутатом України Литвином В. М. Зазначеним проектом також пропонується врегулювати питання щодо перерахунку вже призначених пенсій відповідно до Закону України «Про державну службу».

            Головним Комітетом Верховної Ради України з опрацювання законопроекту за реєстр. № 8262 визначено Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

             Профспілка підтримала народних депутатів України Сергія Капліна, Сергія Міщенка та Юрія Одарченка, які зареєстрували в Конституційному Суді України подання щодо неконституційності неперерахунку пенсій державним службовцям, які вийшли на заслужений відпочинок до 2016 року.

                                                                                                               (Із офіційного веб-сайту    http://ppdu-ua.org/ukr/news/7559)

 

 

 

Нову сторінку спільної та солідарної роботи Профспілки працівників державних установ України та Профспілки державних службовців Швеції розпочато!

                 В квітні 2018 року у місті Києві проходив установчий семінар з профспілкового органайзингу та організації навчання членів Профспілки в рамках наступного етапу реалізації спільного проекту між Профспілкою працівників державних установ України та Профспілкою державних службовців Швеції Fackförbundet ST.

       Участь у першому установчому семінарі брали голови Чернігівської, Івано-Франківської, Херсонської, Черкаської та Луганської обласних організацій Профспілки, тренери тренерської мережі.  Черкащину у семінарі представляла група  слухачів на чолі з заступником голови Черкаського обкому профспілки  Василем Олійником.

        У продовження реалізації  спільного проекту,  за підтримки Підприємства «Навчально - методичний центр» Федерації профспілкових організацій Чернігівської області" 6-8 червня поточного року у місті Чернігів  відбувся семінар- тренінг  «Розвиток державного сектору в Україні», участь у якому взяла  голова профспілкового комітету Уманської районної державної адміністрації Ольга Пастушенко.

       Учасникам семінару було презентовано модулі «Історія профспілкового руху», «Правовий захист членів профспілки. Охорона праці», «Організаційна робота», «Фінансова робота», «Соціальний діалог», під час ознайомлення з якими профорганізатори мали можливість більш детально пізнати основи трудового законодавства, громадського контролю за дотриманням законодавства про працю, як організувати роботу в первинних профспілкових організаціях по прийняттю колективного договору, тощо. А у вільний  час учасники семінару ознайомилися з багатою історією міста Чернігів, відвідавши  Катерининську церкву, вал «Дитинець», сквер Попудренко, парк Б.Хмельницького.

 

               

 

 Відбувся ІУ пленум Черкаського обкому профспілки

    працівників державних установ

 

                

              14 червня поточного року  відбувся ІУ пленум Черкаського обкому профспілки працівників державних установ. На обговорення  учасникам пленуму  було винесено три питання: про зміни в складі обкому профспілки; про роботу виборних органів обласної організації профспілки по соціально - економічному і правовому захисту членів профспілки в умовах проведення структурних реформ в Україні; про виконання профспілкового бюджету обласної організації профспілки за 2017 рік т затвердження нового на 2018 рік.

        На початку засідання слово взяла голова обкому профспілки Катерина Кучугурна. Катерина Луківна  наголосила на важливості консолідації спільних зусиль щодо захисту трудових та соціально-економічних прав працівників, зазначивши, що  в умовах сьогодення це  є головним завданням, яке стоїть перед Профспілками.

     Заступник голови обкому профспілки  Василь Олійник, доповідаючи про виконання Програми дій  обласної організації щодо соціально - економічного і правового захисту членів профспілки, відстоювання конституційних прав членів профспілки на працю, її гідну оплату, охорону здоров’я тощо зазначив, що актуальним залишається питання покращення якості колдоговорів. Також під час надання методично - консультативної допомоги працівниками виконавчого апарату обкому профспілки майже завжди встановлюються факти порушення трудових прав працівників: під час надання відпусток, притягнення працівників до дисциплінарної відповідальності, попередження про зміни істотних умов праці або наступне вивільнення, обчислення стажу, преміювання. Ці та інші порушення допускаються, незважаючи на те, що законодавством України та колективними договорами профспілковим органам надано конкретні повноваження щодо здійснення контролю за виконанням роботодавцем вимог нормативно - правових актів під час вчинення відповідних дій. Тому,  необхідно  щоб  був громадський контроль за дотриманням законодавства і запрацювали громадські інспектори.   Також Василь Васильович зазначив, що актуальним залишається питання щодо передбачення  та перерахування коштів первинним профспілковим організаціям бюджетної сфери в розмірах не менше ніж 0,3 відсотка фонду оплати праці на культурно - масову, фізкультурну і оздоровчу роботу, коштів на заходи щодо охорони праці, як це передбачено чинним законодавством. Заступник голови обкому інформував про обсяг робіт виборними органами профспілки щодо відновлення порушених прав на перерахунок пенсії пенсіонерам державної служби та органів місцевого самоврядування, призначеної відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» в старій редакції. І на завершення своєї доповіді Василь Олійник наголосив  на виконанні  членами Профспілки  вимог Статуту.

      В обговорені виступили голова Золотоніського міськрайонного комітету профспілки Сергій Стрижак, голова профкому управління поліції охорони в області Алла Білова, профорганізатор обласної газети «Черкаський край» Наталія Віргуш, голова Лисянського райкому профспілки Володимир Жмурко, голова профкому КП «Управління по експлуатації Будинку рад і об’єктів обласної комунальної власності» Ганна Горошнюк, голова профкому Позашкільного навчального закладу «Багатопрофільний молодіжний центр» Черкаської міської ради Людмила Теплюк та голова Смілянського райкому профспілки Ніна Дем’яненко.

        Головний бухгалтер обкому профспілки Ірина Свергунова  доповіла присутнім про виконання профспілкового бюджету обласної організації за 2017 рік та окреслила завдання на 2018 рік, наголосивши при цьому на необхідності вимогливо ставитися до витрачання коштів тільки згідно Статуту та в межах затверджених кошторисів.

         Також на пленумі голова обкому профспілки Катерина Кучугурна вручила нагороди переможцям та лауреатам обласного та Всеукраїнського галузевих конкурсів на кращий колективний договір та відзнаки профспілковим активістам, які досягнули найкращих результатів у сфері ведення соціального діалогу та захисту трудових та соціально-економічних прав працівників.   

          Як уже повідомлялося,  нагороджено  пам’ятним  Дипломом обкому профспілки та грошовою винагородою в розмірі 300 гривень Уманську районну державну адміністрацію. Також Почесною грамотою обласної організації профспілки працівників державних установ та грошовою винагородою за вагомий особистий внесок у розвиток соціального діалогу, активну роботу щодо захисту  трудових та соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки, участь у огляді – конкурсі на кращий колективний договір нагороджено голову  Уманської районної державної адміністрації Євгенія Данченка, голову профкому Уманської районної державної адміністрації Ольгу Пастушенко.